Dílo Gosudarstvennyj rubrikator naučno-techničeskoj informacii (2007)

Gosudarstvennyj rubrikator naučno-techničeskoj informacii
Státní rubrikátor vědecko-technických informací
GRNTI
Rubrikátor GASNTI
Gosudarstvennyj Rubrikator NTI Rossii
Gosudarstvennyj klassifikator NTI

Hierarchický klasifikační systém (schéma) univerzálního tematického záběru odvětví a oborů vědy, techniky a ekonomiky aj. Rubrikátor má 3 úrovně hierachie. Navíc je celé univerzum poznání rozděleno do 4 podtříd: společenské vědy (kódy 00-26), přírodní a exaktní vědy (kódy 27-43), technické a aplikované vědy a ekonomika (kódy 44-81), mezioborové a komplexní problémy (kódy 82-90). Každá rubrika sestává z kódu (notace – arabské číslice oddělované tečkou) a slovní pojmenování v ruštině a angličtině. Může zahrnovat odkazy. Volně dostupná online verze odpovídá 5. vydání Rubrikátoru z let 2003-2005. Online 5. vydání za léta 2003-2005 zahrnuje (stejně jako tištěné vydání) 7 991 rubrik, počet přímých vazeb je 1 126. Záznam rubriky zahrnuje také údaj o ekvivalentním třídníku klasifikace MDT.