Provedení Classification décimale universelle: édition moyenne internationale (1990)

Classification décimale universelle: édition moyenne internationale
Rok vydání:
Bibliografický záznam (podle ČSN ISO 690):

UDC Consortium. Classification décimale universelle: édition moyenne internationale. 2e éd. Liège: Éd. du CLPCF [později Éditions du CEFAL], 1990-1995. 3 sv. (673, 628, 549 s.). Vědecký editor: Centre de lecture publique de la communauté française. ISBN 2-87130-024-0 (sv. 1). ISBN 2-87130-037-2 (sv. 2). ISBN 2-87130-048-8 (sv. 3).

Poznámka:

Standardní (střední) vydání UDC ve francouzštině připravené na základě počítačového souboru „UDC MRF“. Popisované 2. střední (standardní) mezinárodní vydání Univerzálního desetinného třídění ve francouzštině bylo publikováno v letech 1990-1995 ve třech svazcích (tištěná forma). Zahrnuje: Vol. 1, Tables auxiliaires , classe 0-5; Vol. 2, Tables systématiques (6-9), index (6-9); Vol. 3, Tables auxiliaires (1A-1K) actualisées, mise à jour des tables systématiques (0-9), index commun. Dané střední vydání bylo připraveno na základě počítačového souboru „UDC MRF“. Vědeckou redakci zajistilo belgické Centrum pro veřejnou četbu francouzského společenství (Centre de lecture publique de la communauté française), které se zpočátku podílelo také na jeho vydání, později poslední dva svazky vydalo vydavatelství Les Éditions de CEFAL v Lutychu. 2. vydání vyšlo jako dotisk u stejného vydavatele (Éditions du CEFAL) ještě jednou v roce 1998 rovněž ve 3 svazcích. MDT bylo využíváno také pro potřeby zpracování dokumentů v rámci Francouzské národní bibliografie a také v rámci sítě katalogů francouzské Národní knihovny. MDT se i nadále používá v univerzitních a veřejných knihovnách a také dokumentačních střediscích ve Francii a povinně se používá v knihovnách dotovaných státem ve frankofonní Belgii.